Fodbold
🔍
Annonce⚽ Reklameplads · 728×90 — CPM
Forside › Hellas Verona
Hellas Verona

Hellas Verona

Italy · Serie B

ℹ️ Om holdet

Italy
Land
2026
Sæson
20
Hold
D. Mosquera
Topscorer

Hellas Verona har haft en solid start på sæsonen i Superligaen og befinder sig på en sjetteplads med syv point efter fem kampe. Holdet har allerede sikret to sejre og en uafgjort, mens de har tabt to gange, hvilket giver en positiv målforskel på tre mål efter at have scoret ti og lukket ind syv. Den seneste form viser, at de har været i stand til at rykke sig efter et nederlag, med en sekvens på D‑W‑W‑L‑W, hvor de afslutter med en sejr. Når de fortsætter med at udnytte deres offensive styrke og holde defensiven solid, kan de fortsætte med at klatre op ad tabellen.

📋 Stilling

#HoldPWDLGDPoint
1 Palermo 7610 919
2 Mantova 7421 514
3 Pisa 7412 513
4 Modena 7412 413
5 Sudtirol 7331 312
6 Ascoli 7331 312
7 Avellino 7322 411
8 Benevento 7322 311
9 Arezzo 7313 -610
10 Virtus Entella 7232 29
11 Juve Stabia 7232 09
12 Hellas Verona 7223 28
13 Cesena 7151 -18
14 Carrarese 7214 -17
15 Padova 7214 -47
16 Empoli 7214 -47
17 Cremonese 7133 -46
18 Vicenza Virtus 7133 -66
19 Catanzaro 7115 -64
20 Sampdoria 7115 -84

📊 Stilling — 2026

7
Kampe
2-2-3
V-U-T
2.00
Mål/kamp
1.71
Indkasserede/kamp
1
Rene buer
88%
Begge scorer

⚽ Hellas Verona — Kommende kampe

Hellas Verona – Pisa 25. okt. 16:15
Juve Stabia – Hellas Verona 28. okt. 19:00
Hellas Verona – Carrarese 01. nov. 16:15
Mantova – Hellas Verona 07. nov. 16:15
Hellas Verona – Cesena 21. nov. 14:00
Virtus Entella – Hellas Verona 24. nov. 14:00
Empoli – Hellas Verona 28. nov. 14:00
AS Roma – Hellas Verona 02. dec. 17:00
Hellas Verona – Palermo 05. dec. 14:00
Hellas Verona – Avellino 08. dec. 14:00
Sudtirol – Hellas Verona 12. dec. 14:00
Hellas Verona – Cremonese 19. dec. 14:00
Sampdoria – Hellas Verona 27. dec. 14:00
Arezzo – Hellas Verona 09. jan. 14:00
Hellas Verona – Juve Stabia 16. jan. 14:00
Pisa – Hellas Verona 23. jan. 14:00
Hellas Verona – Modena 30. jan. 14:00
Cesena – Hellas Verona 06. feb. 14:00
Catanzaro – Hellas Verona 13. feb. 14:00
Hellas Verona – Virtus Entella 20. feb. 14:00
Palermo – Hellas Verona 27. feb. 14:00
Hellas Verona – Empoli 02. mar. 14:00
Avellino – Hellas Verona 06. mar. 14:00
Hellas Verona – Sampdoria 13. mar. 14:00
Vicenza Virtus – Hellas Verona 20. mar. 14:00
Hellas Verona – Mantova 03. apr. 13:00
Carrarese – Hellas Verona 10. apr. 13:00
Hellas Verona – Padova 17. apr. 13:00
Cremonese – Hellas Verona 24. apr. 13:00
Hellas Verona – Benevento 01. maj 13:00
Ascoli – Hellas Verona 08. maj 13:00
Hellas Verona – Sudtirol 14. maj 13:00

📅 Hellas Verona — Seneste resultater

Hellas Verona – Catanzaro 2–2
Modena – Hellas Verona 3–2
Hellas Verona – Vicenza Virtus 2–1
Benevento – Hellas Verona 3–1
Hellas Verona – Arezzo 5–0
Cagliari – Hellas Verona 1–2
Padova – Hellas Verona 1–1
Hellas Verona – Ascoli 1–2
Hellas Verona – Virtus Entella 2–2
Annonce📊 Reklameplads · 728×90 — CPM